Sõrmede tundlikus kadunud 21.07.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Juba üle kuu on vasakul käel 3 sõrme tuimad (pealt silitades oleks kui võõras käsi) olen 35 a. vana ja midagi sellist pole enne kogenud.Arst soovitas ravida kapsalehega.Äkki oskate soovitada midagi tõhusamat? Mis võib olla põhjus?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Käenärvi kahjustus võib anda tuimustunnet sõrmedes, mis pikkamööda iseeneslikult paraneb, kui vältida närvikahjustuse kordumist. Seega on oluline teada põhjust. Põhjuse selgitab aga neuroloog.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Ärevushäire?

Kas on võimalik, et mõlema käe sõrmeotste (mõnikord ka varvaste) tundlikus ja kohatine suremine ja tuksumine on tingitud ületöötamisest ja ärevushäirest?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

See on võimalik, kuid arvesse tulevad ka muud põhjused näiteks kompressioonist tingitud neuropaatiad, polüneuropaatiad. Asja täpsustab visiit neuroloogi juurde.

Dr. Ain Pajos
6 748 ...

Loe edasi

Torkehaav peopesas

Lapsel on torkehaav peopesas. Haav on kinnikasvanud, kaks keskmist sõrme on aga endiselt tundetud. Sõrmede liigutamine võimalik, aga valulik. Milline võiks olla prognoos, et tundlikus taastub? Millised ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tundlikkus taastub aeglaselt, tavaliselt kuudega kui närv ei ole päris läbi lõigatud. Kui haav on katsudes eriliselt valus on võimalik neurinoom ja tuleks konsulteerida neurokirurgiga.

Dr. ...

Loe edasi

puudub tundlkus

umbes kaks kuud vasaku reie pealmisel pinnal umbes 10-15 cm läbimõõduga alal puudub tundlikus .olen mees .28-astane .travmad pole elus olnud .vahest samal kohal tekkib tugev vaulu mis kaob mõni minuti ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Reienärvi kahjustusega. Põhjuseid võib olla mitu.
Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: