kroonilised valud 07.03.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 53 a naine. Nimmevalud on üle 20 a. Olen selle aja jooksul saanud palju erinevat füsioteraapilist ravi (elektri) ja vitamiinisüste. Neli aastat tagasi opereerititud nimmeradikulopaatia tõttu. Valud pole kadunud aga kohaliku neuroloogi (Valga) väitel on objektiivne neuroloogiline leid tagasihoidlik, ärajäämanähte ei esine. Kontrollitakse ettepainutuse valulikkust, aga sain ka enne oppi peopesad maha ilma valuta panna (olen sale ja eluaeg võimelnud), nüüd ei saa enam sõrmigi maha aga tahapainutus teeb haiget ja kõval toolil sirgelt istumine paneb selja rohkem valutama.Vereanalüüs on enam-vähem korras, kilpnäärme alatalitus.
Aga kõige suurem probleem on ebanormaalne külmatundlikkus. Nimmepiirkonna külmetamine põhjustabki kõige suuremaid valusid: peale selja on ka põie ja puusavalud. Ei saagi aru täpselt, tundub, et kõik valutab. Toas on +25 ja minul peab plema lisaks mitmele püksipaarile ka soe fliistekk ümber puusade, muidu on tunne, nagu istuks külmas vees ja kõik hakkab valutama. Tööl paraku tekiga käia ei saa. See külmatunne on viimased kümme aastat järjest süvenenud, mistõttu ma ei saagi enam kusagil käia. Sooviksingi teada, kas selline probleem on ka kuidagi diagnoositav, äraseletatav ja ravitav.
Tänud vastuse eest!

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Teil on nii ebatavaline probleem, et kirja teel on sellele raske vastust anda... Probleemi põhjuse väljaselgitamiseks ja ka nn. teisese arvamuse saamiseks võib alati pöörduda ka mõnda teise raviasutusse, näiteks Tartu Ülikooli kliinikumi polikliinilisse osakonda, kus on võimalik registreeruda igal patsiendil ka ise tasulisse vastuvõttu.
Kahjuks ei selgu Teie kirjast, kas Teile on korraldatud ka täiendavaid uuringuid ja seetõttu ei saa ma hetkel enamaga aidata.
Lugupidamisega,
katrin kaarna