Imelik kõrvetav tunne jalas. 20.12.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tervist!
Ei tea, kas pöördun sellise küsimusega õige inimese poole.
Viimasel ajal on mul aeg-ajalt paremas reies külje peal naljakalt kõrvetav tunne. Valus see just otseselt ei ole, ei saaks öelda, et see elurütmi ka häiriks, aga minu jaoks on see täiesti tundmatu tunne ja ega see meeldiv pole. Tundub nagu jala ühte osa põletaks tuli (kogu aeg samas piirkonnas). Ehk siis mind huvitaks, kas see on midagi, mille pärast tasuks muret tunda, miks selline asi esineb ja mida selle vastu teha. Kuskilt sellisest nn sündroomist ma enne kuulnud ei ole.

P (20)

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla reie eesmise nahanärvi ärritusega kubemekanalis, nn. meralgia paresthetica. Põhjuseks sageli rasedusest või ülekaalulisusest suur kõht. Võimalikud on ka muud põhjused.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591