valuhood õlavartes 26.03.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

58-a. naine. Umbes pool aastat tagasi ilmnesid vasakus õlavarres valuhood (painutamisel, äkilisel liigutamisel). Perearst arvas tegemist olevat lihaserebestusega ning määras süstid ja ravivõimlemise. Abi sellest ei olnud. Nüüdseks on häda ka parema õlavarre liigutamisega. Tugev valu tekib väiksemastki äkilisest liigutusest, käte liikuvus on piiratud (ei saa enam rinnahoidjatki selja taga kinnitada). Puhkeasendis ning mõõdukal liigutamisel kaebusi ei esine. Milles on asi ja mida peaks ette võtma?

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan teid väga e-maili eest!

Teie probleemi saab selgust tuua visiit neuroloogi juurde, sest peaks välja selgitama, kas on tegemist Teie kaelaosast lähtuva närvijuurte kompressiooniga ( rahvakeelne nim. kaelaradikuliit ) voi hoopis liigesep?letikuga(???).

Praeguse kirjelduse järgi jääb mulje enam radikulaarsest patoloogiast.

Kuna probleem Teid tugevasti häirib, saab arst Teid kindlasti ka ravimitega aidata ning valu leevendada.

Lugupidamisega,