Operatsiooni järgne tuimus 26.08.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
mehel oli sejaoperatsioon 14.08.07(L5-S1 interaminektoomia paremal ning L5-S1 diski prolapsi eemaldamine) haiglasse viidi samal hommikul, ülitugevate valudega ja ise ei saanud kõndida(planeeritud oli op. 6.09) 2-3 tundi enne operatsiooni tekkis tumus alakehas ja paremas jalas. Urineerib iseseisvalt aga väga tugeva pingutusega.Soole tühjendamine raskendatud. Kas on normaalne, et tuimus ja urineerimisrakused ikka püsivad? Mida saaks teha et taastumist kiirendada?

Arst vastas:

Katrin Kaarna

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid küsimuse eest!
Operatsiooni järgselt võivad osalised kaebused tõesti mõneks ajaks püsima jääda, lõikusest on ju tänase päeva seisuga vaid 2 nädalat möödas. Kui Teie mehe seisund aga täiesti positiivse dünaamikata jääb, tuleb kindlasti Teie abikaasat opereerinud neurokirurgile sellest teada anda.
Praegu peaks järgima kõiki arsti ettekirjutusi, eelkõige tuleks tegeleda mõõduka võimlemise ja ravikehakultuuriga, sellest on kindlasti paranemisel abi / ravikehakultuur parandab ka kõhupressi mis abistab soole tühjendamisel /.
Lugupidamisega,
katrin kaarna

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Õlaliigese luksatsiooni järgne tuimus käes

Tere.

Päev peale õlaliigese nihestust (õlg liikus alla) ning selle EMO's paikatõmbamist on käelaba alumine pool ning 2 viimast sõrme (pöidlast lugedes) tuimad ning liiguvad vaevaliselt.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Ilmselt sai kahjustada närvipõimik, mis asub rangluu all. Taastumine on pikaldane. Täpsemaid soovitusi ja ravi saab anda peale läbivaatust.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos

Loe edasi

pea tuimus,pisted

Tere!Olen 63a. naine. Juba kaua aega (umbes 2 aastat) on mul vasak peapool tuim, sama külje pealt pistab aegajalt. Paar kuud tagasi lisandus suhteliselt tihti esinev pidev valu parema (mitte vasaku) silma ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

SM -Sclerosis Multiplex i ei ravita operatsiooniga, ilmselt eksite millegagi. Ühe peapoole tuimus ja valu võib olla seoses ühe kuklanärvi ärritusega. Tavalislt selgub põhjus juba läbivaatuse käigus.
Loe edasi

radikuliidi järelravist

Tere dr. Pajos!Peale radikuliidi operatsiooni 13.12.2001.a. kestab valu parempoolse selja alaosas, mille tuimus läbib parema jala kuni suure varbani (tuim ja vahest suriseb), ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kas jala tuimus ja nõrkus on samasugune kui enne op. i või on toimunud väike paranemine?

Nimmediski op. i järgselt peaks kaduma kohe valu, jala nõrkus ja tuimus vähehaaval taanduvad ja täielik ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: