Reie naha tundlikuse kadu 05.06.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 47 a mees. Viimase aasta jookul on tugevnenud ja viimastel kuudel eriti parema reie väliskülje tundetus mis algab suvalisel ajal(põhiliselt seiste mõnda aega sundasendis) Ülevalt puusalt kuni põlveni on see nahaalune üheaegselt nagu tundetu ja samas põletavat tunnet tekitav. Käega masserides on nahk tundlikuse kaotanud. Käies tunnen tulikuuma samas piirkonnas.
Olen kunagi 80ndate esimeses pooles võimeldes väikse hantliga tabanud puusa esikülge samas. Käis läbi nagu tugev elektrilöök. Mingit pikka häiret ei järgnenud. Asi hakkab nüüd tunda andma vast ka sellest, et olen nüüd pikka aega öösiti valves olnud ja seal ka maganud ettejuhtuvatel asemetel, mis sagedasti kõvad. Kaalun 100 kg ja järsku puusaga kõval pinnal magamine on põhjuseks?
Tahaks teada, et kui tõsine asi on? Kas see võib ise mööduda? Näiteks koduse ravi abil? MIllega riskin kui ei lähe arsti juurde?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla ilusa nimega haigusega (meralgia paresthetica) mis on reie nahanärvi kompressioonisündroom - närv saab pigistatud kubemekanalis. Põhisüü on suur kõht. Raviks tuleks alandada kaalu.

tel 6 748 591
DR. Ain Pajos