iiveldus tunne ja kõrvade lukustumine 03.05.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,mure järgmine: 2 kuud tagasi tekkis jalataldadesse imelik tunne (kripeldus, nn jala ärasuremise tunne) mis tõusis esimese kuu lõpuks kuni nabani. jalad olid nagu puupakud, raske trepist liikuda jne. Väliselt nägid jalad välja täiesti terved, jõud oli jalgades olemas. varvastel ja kandadel käimine ei valmistanud raskusi. neuroloog suunas ENMG uuringule ja lasi ka teha kõiksugu vere analüüsid mis olid korras. Pärast 1 kuu möödumist hakkas asi paremaks minema, tänaseks on jäänud see imelik tunne ainult poole jalatalla alla (mõlemal jalal)Kõige rohkem annab tunda hommikuti voodist välja tulles.Tunne nagu jalda oleksid alt ümmargused. vahetavel lööb hetkeks erinevatesse kehaosadesse hetkeline terav valu , mis möödub kiiresti ( käsivars, kints , puus) . Kõige rohkem teeb hetkel muret pidev iiveldus tunne, kõrvade lukkuminemine ( nagu lennukiga lennates), hetekliselt läheb paremaks pärast "kõõksu" välja saamist. Silme ees hakkab ka vahel virvendama. Ja üle keha on nõrkus, käed tunduvad rasked....... Perearst ei oska midagi soovitada,..... aga tahaks ennast jälle tervena tunda.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Sarnaste kaebuste esinemisel peaksite neuroloogi juurde tagasi pöörduma, kes vajadusel korraldab kas MRT uuringu Teie peast ja / või lumbaalpunktsiooni.
Kahjuks ei maini Te oma e-mailis vanust ega oma sugu ja ka Teie anamneesi peaks uurima pikemalt ( haigused perekonnas, kas puuk on hammustanud jne. ).
Lugupidamisega,
katrin kaarna