Alkohol ja mäluaugud 26.02.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mu vennale meeldib pidutseda ja siis tarvitab ta alati alkoholi. Samas võib ta olla mitu nädalat alkoholi joomata. Kuid siiski on see suur ohumärk. Eelmisel suvel tekkisid tal pärast joomist mäluaugud, mis on nüüd jõudnud nii kaugele, et pärast 2 kokteili tekivad tal kohe mäluaugud. Eelmisel nädalal ta kukkus endale kõhtu augu ja ei mäleta sellest midagi.
Olen talle rääkinud, et ei tohi juua, aga küsimus selline, et miks need mäluaugud nii tihedasti tekivad ja nii vähesest kogusest? Kas maks ja aju on juba nii tõsiselt kahjustatud?

Kõike head Teile ja suur aitäh!

Lugupidamisega

S.V.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ka peale väikest alkoholiannust võib tekkida nn. patoloogiline joove, mida iseloomustab täielik mälulünk, lisaks oht iseendale ja kõrvalseisjale ägeda agressiivsuse tõttu. Soovitan minna konsultatsioonile Wismari haiglasse.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

hetkeline teadvusekadu

Aeg-ajalt tekivad mäluaugud. Kestust ei tea, kindlasti tajun mäluauku pikemana, kui see tegelikult on. Otsekui oleksin ärganud segasest unest, teadmata, millal magama jäin. Mälu taastub pikkamööda, on ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Vajalik oleks ilmselt EEG uuring, mis näitab ajutegevust ja selle häireid võimaliku epilepsia korral. Alustada tuleks neuroloogi konsultatsioonist.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Mäluaugud

Tere

Sooviksin nõu küsida seoses mäluaukudega. Nimelt on viimsel nädalal 2-3 korda tekkinud olukord, kus ma olen, kas mõelnud küsida midagi vestluspartneri käest, kuid siis kui ma enda meelest ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Depressioon ja ärevus soodustavad hajevilolekuid ja unustamisi. Kui esineb aga lühiaegseid kontaktikaotusi koos mälulünkadega, on põhjust pöörduda neuroloogi vastuvõtule lisauuringuteks.

Dr. ...

Loe edasi

Mäluaugud ja pidev peavalu

Tere ! Olen 17-aastane , koolis hetkel ei käi , stressi ei ole , ei joo ega tarvita uimasteid . Viimase kahe nädala jooksul on mul olnud pidev peavalu . Olen iga päev võtnud 2 tabletti Paracetamoli ( 500 ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Asja selgituseks tuleks teha lisauuringuid. Helistage tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

mäluaugud

Mul tulevad hiljem meelde sündmused, millest mul ei ole õrna aimugi vahetult peale selle sündmuse toimumist ega ka päev või paar hiljem.
Need olukorrad/sündmused tulevad meelde umbes kolm-neli päeva ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tegemist võib olla mäluhäiretega, mis on põhjustatud stressiseisundist või ka seoses muu aju haigusega. Soovitan minna neuroloogi vastuvõtule võimalikeks lisauuringuteks.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: