mäluaugud 19.10.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mul tulevad hiljem meelde sündmused, millest mul ei ole õrna aimugi vahetult peale selle sündmuse toimumist ega ka päev või paar hiljem.
Need olukorrad/sündmused tulevad meelde umbes kolm-neli päeva hiljem ja need on alati emotsionaalselt pingelised.
Ja siis ma ei tea enam meenutades, kas need sündmused olid päriselt olemas või ma mõtlen neid välja (see on päris närvesööv). Ei usu hästi, et ma neid olukordi välja mõtlen, sest ma ei tuleks selliste asjade peale uneski.
Mis haigus see võõib olla? Kas ma olen hull?
Naine, 32-aastane.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla mäluhäiretega, mis on põhjustatud stressiseisundist või ka seoses muu aju haigusega. Soovitan minna neuroloogi vastuvõtule võimalikeks lisauuringuteks.

Dr. Ain Pajos