Mäluaugud ja pidev peavalu 30.01.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere ! Olen 17-aastane , koolis hetkel ei käi , stressi ei ole , ei joo ega tarvita uimasteid . Viimase kahe nädala jooksul on mul olnud pidev peavalu . Olen iga päev võtnud 2 tabletti Paracetamoli ( 500 mg mõlemad ) kuid peavalu ei taandu vähimalgi määral . Lisaks peavalule on mul mälulüngad . Tean küll kus ma olen ja miks ma antud kohas olen aga ei mäleta midagi sinna jõudmisest või vahepealsest tegevusest . Näiteks täna viisin oma õe lasteaeda nagu ma igal hommikul teen . Järsku avastan end bussist , millega pean koju sõitma . Esimene mõte oli , et olen oma õe kuskile tee peale ära kaotanud . Hommikust tõusmist ei mäleta , bussisõitu lasteaeda ei mäleta , õde pole näinudki , lasteaeda samuti mitte . Rahuneda saan alles siis , kui olen õele järgi läinud ja veendun , et olen ta hommikul lasteaeda viinud . Selliseid " hooge " tuleb päevas ette umbes viis . Kogu aeg on selline tunne , et aju on lakanud töötamast . Ta ei suuda midagi meenutada , millelegi mõelda , millelegi keskenduda ega mingeid plaane teha . Inimestega on raske rääkida - ma küll tean , mida öelda tahan , kuid seletada on väga raske . Milles asi võib olla ?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Asja selgituseks tuleks teha lisauuringuid. Helistage tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos