aju verevarustus 13.11.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kas on olemas meetodit aju verevarustuse hindamiseks. Kasvõi suhteliseks, et kas osad aju piirkonnad on paremini varustatud kui teised. Või et ühel päeval mõõdetud tulemus erineb oluliselt mõnel teisel päeval olnud tulemusest. See tähendab, et on võimalik saada kinnitust , et kui patsient tunneb ennast hästi siis ka uuring näitab , et aju verevarustus on parem kui siis kui patsient tunneb end halvasti.

Arst vastas:

Katrin Kaarna

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

V.a. patsient,

Tänan Teid küsimuse eest!

Kahjuks ei ole Teie e-mailist vÕimalik aru saada, milline uuring Teile on teostatud ( kas on see ajuverevarustust tagavate per. veresoonte uuring, PET uuring, midagi muud???).

Igal juhul võin kinnitada, et peaaju verevarustus ei sõltu Teie subjektiivsest enesetundest ja kindlasti pole seost sellisel tasandil, et täna on mul pea uimane, järelikult ka aju verevarustus on halb.

Kui lisate olulist täpsustavat informatsiooni: kui vana olete, millised on Teie kaebused, miks arvate, et tegu on peaaju verevarustuse häirega jne., saaksin ka mina detailsemalt Teie küsimusele vastata!

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

peaaju verevarustus

Tere. Mõned küsimused seoses peaaju verevarustusega. 1) Mis võiks suurendada hapniku juurdevoolu ajju peale liikumist ja vee-veini-aspiriini-biloba jms tarvitamist? 2) Kas ummistunud arterid on pöördumatu ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Ilmselt ei ole tegemis aju verevarustuse häirega. Võimalik on nt. epilepsia. Kas on tehtud sellekohaseid uuringuid?

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: