parema jalalaba surin 09.11.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Minu paremal säärel on olnud 6 aastat väike mügarik. Vahest annab see tunda. Perearst soovitas Lioton 1000 geeli ja ütles, et midagi ohtlikut pole. Viimasel ajal aga käivad mul samas labajala piirkonnas surisemis hood. Need kestavad nädalas mõne päeva järjest ja siis on väga regulaarsed intervalliga umbes iga 10 sek. järel 5 sek. Õhtul on see eriti häiriv ja segab ka uinumist. Kohati on ka sellised valu torked reies ja puusas. Ka selja nimmeosa on selline imeliku pakitsusega. Mis võiks olla selle surina põhju? Kas võib kahtlustada mingit trombi või veenide probleemi. Olen mees 44 ja ei suitseta.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Mügarik säärel puusa ja seljavalu põhjustada ei saa. Pigem on tegu nimmelülidevahelise kõhrketta haigusseisundiga. Kui valu ja torked jalas on seoses selja painutuse või sirutusega, on õige anda seljale puhkust mõni nädal ja kasutada valu ja närvipõletikuvastaseid ravimeid.

Dr. Ain Pajos