probleem käega 07.07.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 24aastane noormees. Mulle valmistab muret vasaku käe peopesa. Viimasel ajal väga tihti muutub (näiteks kui toetan kätt lauale) mu kaks alumist sõrme ning äärmine osa peopesast kergelt tuimaks (täpselt kahe sõrme laiuselt) See tuimus sarnaneb näiteks sellega (kuid ei ole nii tugev) kui küünarnukk kogemata vastu laua nurka ära lüüa ning käe hetkeks tuimaks lööb. Iseenesest ta probleeme ei tekita, kuid on üsnagi ebameeldiv. See tuimus kaob mõnikord üsna kiirelt, kuid teine kord võtab selle kadumine tükk aega. Muidu mu käed "surevad" ja hakkavad "surisema" üsna kergelt (ka siis kui käsi on padja peal). Milles võib probleem olla ning millise arsti poole ma peaksin pöörduma? Ja kas käte "suremist" saab ravida/leevendada?

Ettetänades ja tervitades!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist või olla käe ulnaarnärvi kroonilise kompressiooni ja ärritusega tavaliselt just küünarliigese piirkonnas . Tuleks püüda vältida küünarnukist kõvera käega magamist ja pidevat küünarnukki kõvale pinnale toetamist.

Dr. Ain Pajos