hiire ja klaviatuuri ergonoomika 17.10.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mis on Teie või Eesti kirurgide-neuroloogide arvamus üldiselt klaviatuuri ja hiirte randmetugede kohta? Internetist vastust otsides on arvamusi sama palju kui inimesi. Paljud inimesed ja organisatsioonid soovitavad neid kasutada kogu aeg, mõned ainult puhkeajal, Eesti oma ergonoomikaspetsialistidelt olen samuti kuulnud nende abist säilitada käe "loomulikku asendit". Samal ajal kui näiteks USA kirurgide ühendus ja Kanada töötervishoiu keskus soovitavad neid kindlasti vältida... põhjendusega, et surve närvidele kasvab, vere vaba liikumine on häiritud ja karpaaltunneli sündroomi oht hoopis suureneb tunduvalt.
Kas keegi on seda teemat põhjalikumalt uurinud, kust võiks leida materjale?

Tänud,
Oliver

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Üldlevinud on soovitus kasutada randmetuge. Eestis teemat põhjalikumalt uuritud ei ole.

Dr. Ain Pajos