lihasnõrkus ja väsimus 07.09.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul tekkis selle aasta alguses väga ebainimlikult suur väsimus millega kaasnes ka lihasnõrkus. Isegi hommikuti tõustes olin ülimalt väsinud olgugi et olin maganud 8-10 tundi ja mõnikord oli igapäevaste toimingute tegemine tõeline katsumus. Lihased olid kui tina täis ja jõudu ei olnud. Selline seisund kestis umbes 3-4 kuud ja hakkas tasapisi vaibuma aga päris normaalsesse seisundisse ei ole siiamaani jõudnud. Olen sageli väsinud, väsin kiiresti, lihased on kuidagi nõrgad. Olen aastaid regulaarselt treeninud kuid nüüd ei tule sellest enam midagi välja sest peale max 2-3 treeningu järgselt on seisund veel hullem. Lisaks sellelle on mul nüüd kaks korda olnud episood kus mu nägemine muutub häguseks. Esimene kord talvel ja nüüd augustis uuesti. Kestab see 3-4 nädalat ja siis hakkab asi taas paranema. Silmaarsti arvates on tegmist vaid silmalihaste väsimisega, kuid nendel perioodidel ei ole mul olnud suuremat koormust.
Kas tegemist võiks olla mõne neurolooglise haigusega? Olen kuulnud et sclerosis multiplex võib anda samasuguseid sümptomeid või on ssee liialt ebatõenäoline selliste sümptomite puhul kui minul.
Ette tänades,
Kaire

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Scl. multiplex on harv haigus millele teie toodud vaevused ei ole tüüpilised.
Võiks alustada perearsti juures tehtavatest üldvereanalüüsidest ja EKG uuringust. Kui need on korras minge neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
6748591

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Mis võib põhjustada pearinglust ja väsimust?

Väsimus ja igapäevane pearinglus, vahetvahel iiveldushood. Rase pole.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Väga üldised vaevused. Alustage uuringuid perearsti juures.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Peavalu ja väsimus

Millest võib tulla peavalu- enamasti vasakul poolel, aga esineb ka laubal? Sellega kaasneb üldine väsimus ja värin kehas, eriti paremas käes (mis on kohati tuim). Käed-jalad "surevad" tihti. Selliseid ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Peavalude põhjused on erinevad , väsimus ja värinahoogude põhjuseks on tavaliselt krooniline närvisüsteemi pingeseisund.
Neuroloogi konsultatsioon võimaldam põhjuse selgitada ja ravi määrata.
Loe edasi

valu jalgades

Tere,viimased 4 paeva on mul jalad vaga muret teinud,molemasse jalga loob meeletu valu..kirjeldaksin seda kui narvivalu.Talla alt looks nagu valku ja see loob yles jalgadesse.Yldse alakeha vaga tuim ja ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Võimalik , et tegemist on polüneuropaatiage, mis võib tekkida mõne viirusinfektsiooni läbipõdemisega seoses. Kui vaevused süvenevad ja tekib ka lihasnõrkus, tuleb kindlasti pöörduda mõnda keskhaiglasse, ...

Loe edasi

Serotonini sündroom

Tere,

Proovin palju erinevaid anti-depressante ning muid serotonini mõjutavaid ravimeid. Olen tänu internetile kursis aga võimaliku ohuga - toksiline serotonini sündroom.

Võtan ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Vaevalt on võimalik lihtsalt proovida erinevaid antidepressante. Esitage oma küsimused arstile kes on teie haigusega tuttav ja on väljastanud retseptid.
Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: