kaelaradikuliit? 29.03.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 45-aastane naine, töötan päevad läbi arvuti taga. Vahel löövad ootamatult kaela (taha vasakule) tugevad valud, hiljuti kestis valu terve päeva, siirdus vasakusse õlga ja kättegi.Õhtul kodus sooja kotiga soojendades tõmbas tagasi. Valu pole pidev,nii et elu ei sega. Vahel lööb valu sisse, kui voodist pool-pikali asendist püsti tõusen. Aga 3 a tagasi oli häda selja ülaosaga,valu siirdus samuti õlga ja algul kätte ka.Pilt näitas luulisi muutusi ja sain küll nõelravi, küll massaazi, võimlesin, sain süste.Olin kuude kaupa valuga hädas. Paar aastat on rahu olnud, ei tea, kas nüüd ägeneb või on uus asi...Kas peaksin tegema ravivõimlemist, soojendusi või tulema ennast näitama?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Valudes päästab tavaliselt järjepidev võimlemine. Ägenemisel tuleks külastada arsti.

Dr. Ain Pajos