valuhood reies 20.03.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Juba mõned kuud on vasaku reie välimisse külge löönud (10-15cm põlveliigesest) selliseid hetkelisi kummalisi valusid (hoog kestab paar sekundit ja siis kordub mõne aja pärast). Nagu lihasvalu või nagu lihas tõmbaks kõvaks. Ei oskagi täpselt kirjeldada valu iseloomu. Katsumisel ja vaatlusel ei leia muutusi - katsumisel valus ei ole ja näha nagu ka midagi ei ole. Tunne on selline nagu oleks sinna ühe kõva löögi saanud, kuigi omateada ei ole.
Valu või pinge tekib koguaeg ühte ja samasse kohta. Valu sagedus on kaootiline - kord kuus, kord nädalas, ...
Täna on tunne, et sarnane valuhoog lööb ka vasaku õlavarre väliskülge, lihasesse.

Saan aru, et täpsemaks vastuseks on vaja põhjalikumat vestlust, kuid äkki oskate siiski oletada, millega võiks tegu olla.
Tänades!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegu võib olla selgroo nimme ja kaelaosast lähtuvate närviärritustega.

Dr. Ain Pajos