uneeelne "tõmblemine" 16.03.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Minu abikaasal (24 a. mees) on õhtuti vahetult enne magama jäämist üle kogu keha imelikud "tõmblused" (lihased nagu tõmbuvad kokku ja siis lõdvestuvad) ta ise tunneb ka neid, kuid nad ei ole talle ebmeeldivad.

Kestavad keskeltläbi minuti ja peale viimast tõmblust mees magab kui nott. Mõnikord on nad tugevamad ja käivad üle kogu keha, mõnikord on ainult jalgades või õlgade piirkonnas. Kohal on nad praktiliselt iga õhtu (ma jään mõnikord enne teda magama, nii et 100% ei saa kindel olla).

Tõmblused on kestnud üle kahe aasta. On see normaalne? Kas tuleb arsti poole pöörduda? Kui jah, siis millise poole?

Läbisaamine on meil omavahel väga hea ning tööl on nii temal kui minul kõik korras.

ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Uinumisega kaasuvaid lihastõmblusi kogu kehas või ka üksikutes lihasgruppides peetakse normaalseks füsioloogiliseks nähtuseks.Teie abikaasal tundub neid esinevat siiski üsna regulaarselt. Kas on esinenud ka seletamatuid teadvusekaotusi? Kui jah siis soovitan edasiste uuringute planeerimiseks helistada mulle tel. 6748591.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Pea tõmblused

Millest võivad tekkida pea tõmblused? Kui olen pinge seisundis siis tiheneb ka tõmblemine, mida soovitate ette võtta kuhu pöörduda, närviarsti juures käigust polnud kasu, määrati lihtsalt rahusteid.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tihti on tegemist kroonilisest ärevusest tingitud lihasregulatsioonihäirega, raviks on elustiili muutus, rahustid ja antidepressandid. Arvesse tulevad veel vastutahtelised liigtused seoses ajudegeneratsiooniga. ...

Loe edasi

Silmaaluse tõmblemine

Tere,
Olen 32-aastane naine. Mul on juba peaaegu kuu aega ühe silma alune tõmmelnud: hommikul ärgates ei tõmble, kuid päeva jooksul, vahel varem, vahel hiljem, hakkab tõmblema, ja tõmbeb kuni magamajäämiseni ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Ilmselt on tegu kroonilisest stressiseisundist tingitud lihastoonuse regulatsioonihäirega. Tuleks muuta elustiili - rohkem liikumist. Ravi tablettidega on pikaajaline.

Dr. Ain Pajos
tel. ...

Loe edasi

kävarrelihaste tõmblemine

Olen 56 aastane naine.Tervis normaalne,vererõhk ainult kõrgem.
Probleem on selles ,et vasaku käe lihased küünarnukist allapoole tõmblevad
peaaegu terve päev.Millest see on?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Variante on mitu. Tuleb minna arsti vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Loe edasi

öine tõmblemine

tere! minu abikaasal (24a,meesterahvas) ööseti tõmbleb juba ligi kolm aastad.Ta näeb unes, et on kuskil kõrgel ja ta on kukkumas. kuidas sellest öisest tõmblusest lahti saab?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tõmblused unne vajumisel ja erinevatel uneperioodidel on normaalne nähtus.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: