valu kubemest jalga 25.11.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen naine, 27 a. Tunnen aegajalt vasakul kubemes (kohe päris all) sellist imelikku valu, mis läheb edasi ka reie siseküljest või siis tagapoolt kuni põlveõndlani. Valu on nagu kiskumis-või tirimistunne (aga mitte kõõlustevalu). Ja tunnen seda enamjaolt peale pikemat istumist või kükitamist. Liikudes mitte.
Algul mõtlesin, et äkki munasarjatsüst, käisin günekoloogil, kes ütles, et kõik ok. Nüüd vaatan, et ega see munasari nii all olla saakski. Vist.
Millega tegu võib olla? Ah jaa. Aegajalt annab tunda ka vasakus tuharas.Üleval pool, sealt kus istmik hakkab. Siis on hea, kui masseerida saab.
Kas tegu võib olla mingi närvivaluga või millega?
Tänud kui leiate aega vastata ja palju jõudu edaspidiseks.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegu võib olla närvivaluga - reienärvi kompressioon kubemesideme all. Tõde selgub siiski läbivaatusel- siis ka ravisoovitused.

Dr. Ain Pajos