selgroos kidad 06.10.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere!
olen mures oma ema p2rast. ta on k6igest 47 aastane ja nuud leiti tal selja rondgenpildist kuus kida. paljun r22kige l2hemalt kui t6sine asi on. teatavasti ei taha emad ju oma lapsi muretsema panna. kas neid on palju voi v2he ja kui ohtlikud nad on. kas neid on v6imalik ka kuidagi v2lja ravida v6i p22stab ainult operatsioon. ja kui edukad need operatsioonid ka on. n2ha on,et lisaks seljavaludele, valutavad tal pidevalt ka pea ja 6lasooned. lisaks sellele kaasnevad ka j6etus ja n6rkus ja oised higistamised. ka sudamega pole k6ik korras. kas need h2dad on k6ik omavahel seotud?
palun valgustage mind v2he selle probleemiga. olen t6siselt mures oma ema tuleviku p2rast.

ette t2nades, murelik neiu

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Selgroo kidad on normaalne nähtus seoses vananemisega ja ise tavaliselt vaevusi ei põhjusta.

Dr. Ain Pajos