jalgade/käte "suremine" 19.09.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Möödunud sügisel "surid" mõlema jala välisküljed ära, umbes kuni soki sääre kõrguseni, nüüd suvel ärkasin ühel hommikul ja oli vasaku käega sama lugu. Käsi annab sihukese torkimise ja nagu nõgestega kõrvetuse tunde, kõige rohkem labakäes ja kiirgab üles kuni isegi abaluu taha. Perearst ütleb, et närvidest ja depressioon, andis mingeid rahusteid õhtuks, et paremini saaks magama jääda. Neuroloog tegi selja ja kaela pildid, ikka öeldakse, et asi pole nii hull, et midagi erilist vajaks. Aga käes ei ole enam jõudu ja häirib nii kohutavalt. Milles võiks asi olla ja kas on ikka ja ainult depressioonist tingitud? Kui sedasi edasi läheb olen ma sellest depressioonist varsti üle kere "surnud". Selline paha enesetunne ja hirm, et ei saa enam käega midagi teha, viib veel hullemasse depressiooni. Millist nõu annaksite Teie?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui neuroloogi määratud depressioonivastane ravi paranemist ei too, soovitan konsulteerida teise neuroloogiga.

Dr. Ain Pajos