Kõnehäire 07.07.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Märtsis opereeriti mul vasakus frontaalsagaras kasvaja, sain kiiritusravi, hetkel keemiaravi. Probleemiks on mõningane kõnehäire - raske on moodustada pikki lauseid, keskendumine hajub, õigete sõnade leidmine on väga keeruline. Siit mõned küsimused:
1. Kas probleem võiks olla neuroloogiline? Emotsionaalsel tasandil on kõik korras, ma ei ole depressiivne või masendunud.
2. Kas neuroloogi vastuvõtuks on vaja saatekirja?
3. Kui on olemas MRT pildid, kas need peaks kaasa võtma neuroloogi vastuvõtule?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Probleem on neuroloogiline. Vastuvõtule (neurokirurgi) võtke kaasa pildid, vaja oleks ka saatekirja.
Dr. Ain Pajos