silmalihaste nõrkus 21.10.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere!
Mure on suur. Nimelt 3 kuusel lapsel on kaasasündinud nüstagm. Neuroloogilt saime saatekirja aju ultrahelisse - seal mingeid kõrvalekaldeid ei avastatud. Siiani pole ka muid neuroloogilisi probleeme peale lihastoonuse esinenud. Kas on võimalik, et laps kasvab sellest haigusest välja?
Praegu on küll nii, et ta ei jälgi mitte midagi ja pead heli suunas ka keerata ei taha. Kuid ma usun, et ta kuuleb - kui keegi uksest tuleb või on muidu lärmakas ümbrus, siis reageerib küll.
Silmaarsti sõnul on poeg kaugnägelik (+6). Mida teha? Kuidas teda arendada?
Kui treenida muid lihaseid kas siis muutuvad ka silmalihased tugevamaks või on see aja küsimus (et aja möödudes silmad arenevad).

Murelik ema

Arst vastas:

Katrin Kaarna

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere,

Aitäh küsimuse eest.
Hetkel on Teile väga raske konkreetset vastust anda, kui küsite, kas Teie poeg kasvab haigusest välja. See sõltub ikkagi põhjusest, kas tegemist on neuroloogilise või oftalmoloogilise probleemiga, mida aga hetkel ei olegi võimalik kindlalt öelda. On positiivne, et aju ultraheliuuring mingeid kõrvalekaldeid ei näidanud.
Soovitan Teile kannatust ja head koostööd erialaarstidega, s.t lasteneuroloogide ja silmaarstidega ja igakülgset lapse arendamist.
3 kuud on veel siiski liiga varane aeg prognoosi määramiseks, kuid igasugune positiivne ellusuhtumine ja lapsega positiivne tegelemine on hetkeolukorras Teile ja Teie pisipojale kõige vajalikum.
Küsige perearstilt või oma lasteneuroloogilt võimalusi rehabilitatsiooniks e. taastusraviks, kus lapsega tegelevad esialgu oma eriala spetsialistid, kelle juhendamisest ja nõuannete alusel saate Teie hiljem lapsega igapäevast rehabilitatsiooni ja tegelemist jätkata.
Seega, olge kannatlik, tubli ja arstidega koostööaldis,

Parimate tervitustega,
Teie arst.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Kaelavalu

Tere,
öelge palun,kas kaelavalu (radikuliit) ja silmade(silmalihaste valulikkus,silmade väsimine,kui nägemine on korras) valutamine on omavahel seotud.
Kui kaua istun,jääb kael kangeks ning ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kaelalihaspingest tingitud kuklanärvi ärrituse korral võib valu kiirguda silma piirkonda.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

silmalihased

Tere,
mu teismelisel tütrel on silmalihaste nõrkus. Nägemine on korras, aga lugedes hakkavad silmad kipitama ja enne prillide väljakirjutamist (+0,5) ei saanud ta vahepeal raamatusse vaadatagi. Nüüd ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kui silmalaud vajuvad nähtavalt alla või esineb topeltnägemist tuleb pöörduda neuroloogi poole.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Loe edasi

lihasnõrkus ja väsimus

Tere!
Mul tekkis selle aasta alguses väga ebainimlikult suur väsimus millega kaasnes ka lihasnõrkus. Isegi hommikuti tõustes olin ülimalt väsinud olgugi et olin maganud 8-10 tundi ja mõnikord oli ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Scl. multiplex on harv haigus millele teie toodud vaevused ei ole tüüpilised.
Võiks alustada perearsti juures tehtavatest üldvereanalüüsidest ja EKG uuringust. Kui need on korras minge neuroloogi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: