Lihaste liigkiire väsimine 20.10.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kas on võimalik Eestis uurida , kas on lihastes mingi sünnipärane kahjustus,mistekitab silmades nüstagme ja mille tõttu lihased taluvad pisematki füüsilist koormust väga halvasti. Juba 20 meetri jooksu järel või 15 minutit basseinis viibides on jalad täiesti kandevõimetud kusagil 5-10 minutit. Serejärel liikumine taastub .Sama kehtib ka võimlemise puhul. 2 korda op.radikuliit 15 a. tagasi. Praegu spinaalstenoos L3/4,L4/5.ENMG-L5,L3 .L4 sin innerveeritavates lihastes neurogeenne kahjustus, kõige ilmekamana L4 lihastes. Lonkan veebruarist saati, praegu kasutan karku. Seljapillt septembris. Märtsis ravis seda häda psühhiaater-dissotsiatiivne häire.Lonkamine ei kadunud kuhugi. Praegu võimlen,massaaz,nykoflox. Tahaks veel kunagi käia kepita. Võib-olla on veel mingeid võimalusi abi saamiseks.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere,

Aitäh küsimuse eest.
Teie kirjast selgub, et Teil on tehtud juba lihaste ja närvide uuring, mis näitab kahjustuse ulatust ja astet. Seega sünnipärast lihaste kahjustust Teil ei esine, sest see oleks selgunud juba ENMG uuringul.
Küll aga soovitan siiski pöörduda veelkord neuroloogi vastuvõtule ja täpsemalt kirjeldada Teie poolt esitatud sümptomeid, tuues esile ka nüstagmid ja jalgade nõrkuse. Spinaalstenoosist võivad esineda Teil seljavalud ja osaliselt ka nõrkus jalgades, kuid mitte nüstagme.
Seega on vajalii eelnevalt täpne diagnoos, sellest tulenevalt õige ja teiel sobivaim ravitaktika ja edasine prognoos.

Edu soovides,
Teie arst.