Staphylococcus Aureus 01.11.15 / Nakkushaigused

Külastaja küsib:

Kuu aega tagasi sain teada pikki aastaid kestnud haiguse põhjuse, milleks on Staphylococcus Aureus. Antud bakter tekitab palaviku, lööb jalad paiste, muna , mis tekkib on valulik ning raskendab kõndimist ja istumist. Suvel käisin jälle seda lõikamas ning peale seda tuli tagasi ning nüüd iga nädal ta paar kolm päeva on suur ja valulik, siis haav avaneb ja tuleb välja, siis jälle haav kinni ja nii koguaeg..Kas sellele bakterile on ravi ja kelle poole ma peaks pöörduma, sest eelmine arst minuga ei tegele edasi, kuna ta ei tea enam millist ravi teha. Ette tänades!

Arst vastas:

Aino Rõõm

dr Aino Rõõm

Infektsioonhaiguste arst

Ida-Tallinna Keskhaigla

Tere!
Teie nahal esineb Staphylococcus aureuse kandlus ja selletõttu tekivad teil sageli nahal mädakolded. Selleks, et määrata ravi, peab sellest koldest võtma mikrobioloogilise külvi ja määrama bakteri tundlikkuse, selle alusel määratakse ravi. Minge veelkord infektsionisti konsultatsioonile ja siis arst koostab raviplaani. Kindlasti on olemas antibiootikum, mis toimib, ravi pikkuse ja sageduse otsustab infektsionist.
Head paranemist
Aino Rõõm