Määrimine ja päevad pillide võtmise ajal 12.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen võtnud koos kahe pausiga läbi aastate 12 aastat antibeebipille. Viimane aeg oli umbes 2 aastat enne kui pidin novembris operatsioonile minema ning tänu sellele ei saanud enam pille manustada. Hakkasin peale paranemist beebipille võtma uuesti jaanuari lõpus ning veebruari alguses sain lisaks antibiootikumid näonaha parandamiseks. Probleem nüüd selles, et alates beebipillide võtmisest on mul määrinud ja nüüdseks on asi läinud edasi päevadeks. Samas pole mul veel 21 päevane pillide leht veel läbi. Varasemalt pole mul kunagi sellist probleemi olnud. Samuti kuna olen ka korralikult toitumist jälginud (kaloraaže) siis saan öelda lisaks et ka kaal ei liigu absoluutselt, kuigi ta peaks õrnalt languses olema.

Mida ma peaksin edasi tegema? Kas mul oleks vaja arsti juurde pöörduda?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Pillidega uuesti alustamisel võib esimestel kuudel esineda lisamäärimisi. Kehakaalu otseselt pillid ei mõjuta ( Yasminelle on madala hormoonisisaldusega pill, mis aitab leevendada ka vedelikupeetust, kui selleks on soodumus). Kehakaalu suhtes on oluline toitumise jälgimine, kuid sama oluline on ka pisav füüsiline aktiivsus ( vähemalt 150 minutit mõõdukat või aktiivset treeningut nädalas regulaarselt).
Kui teil tsüklivälised määrimised korduvad paaril järgmisel kuul, siis on soovitav pille vahetada.