Paigaldatud Kyleen spiraal peale hüstoroskoopiat 20.06.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen mures,kuna kõhus õrn valu, torked kuni nabani. Öösel uni häiritud.Olen 3 lapse ema. Spiraale olnud eelnevalt kolmel korral
8.juuni tehtud hüsteroskoopia,eemaldatud mioomisõlm. Vastus laborist-healoomuline. Sai siis 17.juuni lastud paigalda oma günekoloogi juures spiraal. Määrimist väga vähe( hele pruun). Vahekord oli keelatud peale oppi 2-3 nädalat. Nädal aega peale oppi oli kõik korras,ei valutanud,natuke küll määris. Juhtus küll nii et peale spiraali paigaldust (17.06) olime mehega vahekorras(19.06)..peaaegu 2 nädalat täis. valus polnud, kõik oli ok,kuid öösel hakkasid alakõhus torked ja õrn valu. Määrimist pole. Kas sai nüüd siiski vara vahekorras oldud peale oppi või spiraali panekut ja see on see mis nüüd valu teeb? Milles võib asi olla,kas spiraal ehk valesse kohta liikunud või annab see mioomi koht emakas valusähvatusi? Kontrolli günekoloogi juurde minek juuli lõpus alles.
Ette tänades Murelik naine

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Arvan, et valu oli seotud sellega, et olite vahekorras paar päeva pärast spiraali paigaldust. Valuvaigistina kasutage vajausel Ibuprofeni. Muretsemiseks ei näe põhjust.
Heade soovidega,
dr. K.Seidelberg