Bakteriaalse vaginoosi ravi 23.11.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Mul tekkis enda arvates bakteriaalne vaginoos, külastasin apteeki ja sealt anti ravimiseks Canesbalance küünlad. Kõik väga meeldiv, tundus, et peale küünla sisestamist väljub kõik. Eile oli kolmas õhtu kui seda kasutasin ning sellepeale tekkis valus kipitus tupes, isegi nii valus, et tahaks kohe välja võtta. Nüüdseks on tekkinud ka köha ning nohu, kas see võib olla tingitud et immuunsus on BV-st nõrgestatud?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kirjelduse järgi on teil pigem seenpõletik. Tupe mikrofloora häire ei põhjusta teil palavikku, köha ega nohu. Olete nakatunud ülemiste hingamisteede viirusega ja teie immuunsüsteem ei ole sellega hakkama saanud. See ei ole tupes toimuvaga seotud. Kui teil kipitab ja sügeleb, siis kasutage Canesten küünalt, Klotrimasoli kreemi ja võite loputada söögisoodalahusega. Suu kaudu tehke pikem kuur piimhappebakteritega.