Pillidega vaheveritsus 03.11.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul tekkis u nädal peale päevi vahemäärimine, selline pruunikas voolus. Muid sümptomeid pole. Ma olen samu pille( yasminelle) võtnud juba 4a ja pole probleeme olnud. Alles käisin ka naistearstil ja kõik oli korras, tol hetkel oli aind tupeseen, aga see sai välja ravitud.(2kuu jooksul oli seda 2x) Siis olid päevad nii nagu pidi ja peale seda oli nädal normaalne voolus ja ss hakkas määrima. Kas on põhjust muretsemiseks v on see normaalne?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 24-aastane

Antibeebipille Yasminelle tarvitatakse 21+7+21+7...märkige üles 7-pillivaba päeva ja nimetage igale arstile, kuhu pöördute. Kõikide günekoloogiliste veritsustega peavad olema välistatud rasedus ja STLI-sugulisel teel levivad infektsioonid, eriti kui on uus partner.
Kui määrimine möödub, siis jätkake antibeebipille tavapärase skeemi järgi. Kui veritsus kordub, siis broneerige aeg noorte nõustamise keskusesse. SynLabist saab ka tellida analüüse ja ise võtta:
https://synlab.ee/arstile/tasuta-testimine-ja-noustamine/
Lisaks HIV testile on tasuta ka B- ja C-hepatiidi analüüsid ning Treponema pallidum vastased antikehad (sõeluuring) (S-T pallidum Ab)
Tasulise teenusena saab vajadusel end testida mitmete teiste sugulisel teel levivate nakkuste osas. Suguhaiguste teste saavad patsiendid teha ka tasu eest SYNLABi patsiendiportaali kaudu. Analüüside tulemused saab kätte samast proovivõtupunktist.
Alati võite tulla vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7