Stafilokokk uriinis ja nüüd tupes 27.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tervis muutus 6kuuga järjest kehvemaks. Käisin perearstil. Ikka kõik korras,tegi vereanalüüsi ikka korras. Enesetunne oli aga ikka halb. Lõpuks hakkas selg väga hullusti valutama,lõpuks enam käia ei saanud Valu oli juba neerudes. Uriini proovist tuli välja,et bakter on uriinis. Võtsin 10 päeva BISEPTOLI. Ära bakter ei kadunud. Nädal aega tagasi käisin naistearsti. Täna sain teada,et nüüd on stafilokokk tupes. Mis ma edasi teen. Täitsa hirm tuleb ma ei saagi lahti sellest.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere,Stafülokokk tupes ei oma tähtsust, kui pole just probleem voolusega. . Inimese kehas on väga palju erinevaid mikroobe ja need ka vajalikud.Kui nende konstentratsioon suur, siis oleneb bakteritest võivad põhjustada teatud põletikke. Kui teil leiti uriinis bakter ja raviti seda, võiks oletada neerupõletikku, mis võib anda seljavalu. Stafülokokk ei põhjusta teil olevaid kaebusi. Seljavalude korral soovitaks perearstil teha Rö pilt,kui ikka selg valutab peale ravi. DRKadastik