segane tsükkel 10.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen mures. Paar viimast kuud on enne menstruatsiooni olnud 3-4 päeva määrimine ja siis alles algab suurema vereeritusega mens. Eelmine kuu tekkis mul aga tsükli 15 päevalkahe menstruatsiooni vahepeal määrimine, mis kestisumbes nädala-kuni uue mensi alguseni. Nüüd lõppesid päevad 01.juunil ja eile s.o. jälle tsükli 15.päeval hakkas määrima. Kohati tuleb pruunikat eritist, kohati lausa verist. Samuti olen märganud veritsust peale vahekorda. Ka on viimased paar nädalat esinenud tuimad valud alakõhus. Olen 33 aastane ja rasedusvastaseid tablette ei tarvita, spiraali ei ole. Tänan vastuse eest ette.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Tsükliväiliste veritsuste põhjuseks on sageli emakakaela põletik, kuid võivad olla ka muud põhjused. Analüüside võtmiseks peaks pöörduma kindlasti naistearsti vastuvõtule.
dr. K.Seemen