Pillidega menstruatsiooni edasilükkamine 28.04.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Soovisin jätta see kuu päevad vahele kuna oli pillivaba perioodil kaks arsti aega. 20.04 võtsin viimase pilli ja 21.04 alustasin uue pakiga aga kohe algas veritsus ja see kestab siiani (täna 8 päev). Alakõhus menstruatsioonivalud ka kerged. Kas peaksin lõpetama pillide võtmise? Pillideks siis yasminelle.

Ettetänades

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Jätsite pillidega pausi vahele ning osadel juhtudel tekib kahjuks vähene veritsus ikka, mis võib vahel pikemalt kesta. See on väga individuaalne ja ei ole midagi ohtlikku. Võtke pille regulaarselt edasi ja peale seda originaali tehke 7 päevane paus ning jätkake edasi skeemi järgi. Määrimistest ja veritsustest välja ei tee.