Päevad esimest korda 19.04.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Minu 11 aastasel tütrel algasid esimest korda päevad selle aasta jaanuari keskel. Need kestsid ligi 10 päeva. Mõnel päeval tuli hästi natuke verd, mõnel päeval rohkem. Nüüd on juba aprilli keskpaik, kuid tal ei ole uuesti päevad alanud. Kas see on normaalne?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere , täiesti normaalne on kui alguses menstruatsioonid ei ole regulaarsed, eriti veel kui suhteliselt varakult need algasid. Kindlasti peab tüdruk jälgima oma menstruatsioone ja neid üles märkima. Reeglina tsükkel peab reguleeruma 15-16 eluaastaks . Oluline on verehulk ja kestvus. Norm kestvuse pikkuseks peetakse kuni 8 päeva. Kui menstruatsioonid on vererohked ja pikalt kestvad, siis peate pöörduma naistearsti poole. DR Kadastik