Noore tüdruku menstruatsioon 13.04.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

12 aastasel tüdrukul hakkasid esimest korda päevad. Hetkel käimas neljas päev ning muutub järjest vererohkeks. Teist päeva ärkab üles ning kõik kohad määrdunud, ka kõige suurema imavusega sidemed ei pea vastu. Kas see on normaalne? Kas on olemas ka midagi mis seda veritsust aitab natuke kontrolli all hoida?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kõige esimesed menstruatsoonid on sageli vereohked ja ka valulikud. Kõige vererohkemad on tavaliselt 2.-4. tsükli päev. Menstruaalvere hulka võib lugeda normaalseks, kui kasutada on vaja kuni 6 sidet päevas. Kui veritsus järgnevatel päevadel on suur ja ei vähene, siis soovitan pöörduda arsti poole. Raviga on võimalik veritsus peatada.
Heade soovidega,
dr.Katrin Seidelberg