Sünnitusjärgsed rebendid ja õmblused 16.01.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Sünnitasin 3.1.23. Sünnitus oli vannis ja selle käigus tekkisid rebendid lahklihale ja ühele poole väikesele häbememokale. Nüüdseks möödas pea 2 nädalat ja väikese häbememoka niidid läinud kuid häbememokk ise pole ühes tükis vaid meenutab hetkel pigem kaameli küürusid kus mokk on keskelt lahti. Küsimus ongi, kas see kasvab kinni ilma lisa operatsioonita? Kuna lahkliha alles paraneb siis ootan arsti vastuvõttu mis on 22.02.23, kuid mure väikese häbememoka pärast on hetkel üsna suur.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Juhul, kui õmblused on lahti tulnud ja jääb defekt häbememokale, siis tuleb vajadusel, sõltuvalt defektist, panna uued õmblused, et taastada häbememoka kuju. Kui sünnitusjärgsete õmblustega seotud turse on taandunud, pöörduge oma arsti poole.