Hemoglobiin ja ferritiin veres kukub ikka ja jälle alla 21.12.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on korduvalt vereanalüüs näidanud liiga madalat ferritiini ja hemoglobiini. Ka seekord olid Hb 119 g/l (referents 121-150) ja Ferritiin 19,4 μg/l (referents 10.0-204). Arvatavasti on asi liiga vererohketes menstruatsioonides (kestus 4-5 päeva), sest kasvajaid ei ole, olen rauaablettide kuure teinud mitu korda ja mingi aja pärast jälle vereanalüüs näidanud, et vastavad näitajad on liiga madalale kukkunud. Kas sellisel juhul oleks abi hormonaalsetest ras. vastastest vahenditest, et need näidud peale Retaferi kuuri läbimist ka püsima jääksid? Rase ei ole ja sünnitanud ka ei ole.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere jah kui mensesed vererohked, siis soovitatakse kas hormoonspiraali või pille, mis vähendavad menstruatsiooni.DRKadastik