Valgevoolus peale ovulatsiooni 01.12.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen veidi mures võimaliku rasestumise pärast. Nimelt nädal tagasi olin vahekorras, kus alguses veidi aega oli kaitsmata vahekord ning kaaslane pani kondoomi peale natukese aja pärast. Sel korral tegelikult me lõpuni ei jõudnudki, st ejakulatsiooni ei toimunud. Umbes nädal tagasi olin kalendri järgi ka ovulatsioonile lähenemas (u kolm päeva enne ovulatsiooni). Olen lugenud, et ka nö eel-ejakulatsioonist võib rasedaks jääda. Proovisin asja rahulikult võtta, aga nüüd teist päeva on voolus valge, selline kreemjas ja paksem, mida tuleb päris palju. See vist pole tavapärane peale ovulatsiooni. Ja paljude kirjade järgi võib viidata rasedusele. Kui tõenäoline on, et mõnest minutist kaitsmata vahekorrast võib rasedaks jääda (kui isegi ejukulatsiooni sel korral ei toimunud) kui see langeb kokku ovulatsiooni ehk siis viljakama ajaga? Kas selline kreemjas valgevoolus peale ovulatsiooni on normaalne?
Olen tänulik igasuguse info eest!

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Eelkõige oodake praegu rahulikult oma menstruatsiooni ja kui see hilineb, siis on soovitav teha rasedustest.
Mingi tõenäosus on alati olemas, kui kondoomi pole adekvaatselt kasutatud.
Vooluse rohkenemine on sageli seotud tsükli faasiga, mikrofloora tasakaaluga, vahekordadega, teie toitumise ja stressi fooniga. Kui mingit halvalõhnalist voolust ei ole, siis kohe midagi eraldi teha ei ole vaja. Soovitav on pesta intiimgeeli või-vahuga, mis sisaldab piimhappebaktereid. Kui voolus on rohke ja muutunud lõhnaga, siis võite kasutada apteegi käsimüügist probiootikumidega tupeküünlaid ( nt. Canesbalance, Biohyl, Floragyn jms.).