hormonaalspiraal 14.09.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on tekkinud viimaste aastatega vahekorra ajal meeletud valud alakõhtu ning vahest on ka pärast vähene veritsus.
Mirena on olnud 2018 aasta veebruarikuust
päevi pole kunagi olnud stabiilselt vahest harva määrib mingi paar kolm päeva. Nii oli enne Mirena panekut ja ka pärast seda on samamoodi.
Aga muidu on koguaeg mingi kollane ollus pesukaitsme peal igapäevaselt.
Nüüd saab neli aasta täis ja soovin ära vahetada rasedusvastasevahendi aga ei tea mida võtta.
tablette ei saa , sest sellest tekkis mul kiirabi sõnul tüsistus kuna kasutasin neid stabiilselt 2008 aastast.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Soovitan pöörduda naistearsti poole, et teha analüüsid ja Mirena eemaldada.Vajadusel, kui valu põhjusena diagnoositakse põletik, on vajalik ka antibakteriaalne ravi. Rasestumisvastase vahendina soovitan hakata kasutama minipille, kuna pillidega on olnud tervisemured ja seega ei sobi pillid, plaastrid ega ka tuperõngas. Kirjast kahjuks ei selgu täpsemalt pilllidega seotud kõrvalmõju.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg