Valulik orgasm 01.06.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, viimased kuud piinab valulik orgasm, paremal alakõhus torkav valu täpselt orgasmi ajal. Mõne minuti möödudes kaob. Kuna siin on mõni välja toonud munajuha põletiku, käisin ka arstil uurimas. Tehti kõik proovid, vaadati UH-ga, kõik on korras. Günekoloog väidab, et emakas tõmbub kokku ja see tavaline lihasvalu. Mina tunnen, et mul on midagi viga ja mind ei rahulda arsti jutt ealistest muutustest. Seks on ebameeldivaks muutunud ja tervise pärast on mure. Mida teha? Uuesti arstile minna peale terveks tunnistamist ei julge. :(

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

See on seotud lihaste ja närvilõpmetega. Orgasmi ajal vabaneb oksütotsiin , mis soodustab emaka kokkutõmbeid. Sellega seoses võib alakõhus tunda teravaid valutorkeid kuni tugevate hoovaludeni. Ajas võib tundlikkus muutuda ja keha reaktsioon orgasmile samuti. Soovitatakse alakõhule soojendavaid aplikatsioone, vajadusel võib võtta No-spa tablette. Kui ultrahelis ja analüüsidega on kõik korras olnud, siis otseselt midagi ohtlikku ei ole. Vahel on abi vabastavast hingamisest, joogast, lõõgastavatest massaažidest. Vaadake üle oma igapäevane elurütm ja koormused, sest mured on tekkinud teil viimastel kuudel. Ehk on psüühiline-füüsiline koormus olnud pikemat aega liiga suur ja teha oleks vaja mingeid muutusi.