Oli põiepõletik aga valud alakõhus ei kao. Meenutab väga nooruses olnud tugevat munasarja põletikku. . 28.03.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Käisin arstil sellel aastal ja võeti ka emakast proov mis peaks olema korras sest vastust mulle ei tulnud. Olen juba söönud kahed antibiootikumid kuid valud on siiski.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 73-aastane

Kaasajal tehakse uuring emaka kaelalt ja emaka kaela kanalist HPV DNA 14-le kõrge riski viirusele.
See analüüs ei välista muid protsesse.
Ilmtingimata on vajalik günekoloogiline ultraheliuuring hindamaks emaka limaskesta paksust ja munasarjade visuaalset poolt. Munasarjade kasvajate välistamiseks on kasvajamarkerid ROMA indeks, mis sisaldab ka Ca 125 munasarja onkomarkeri/ kasvajamarkeri.
Tavaliselt on tegemist
http://www.naistearst.ee/?pid=15&sid=1512
MENOPAUSAALNE UROGENITAALNE SÜNDROOM
Menopausaalne urogenitaalne sündroom (menopausal genitourinary syndrome) ei ole uus sündroom, vaid uus termin siiani kasutatud ja seisundi olemust piirava mõiste „tupeatroofia“ asemel (4).
Peamised menopausaalse urogenitaalse sündroomiga (MUGS) seotud kaebused on:
kuivus, põletus-ning ärritustunne vulval ja tupes;
sümptomid, mis on tingitud tupesekreedi puudumisest ja seotud ebamugavuse või valuga seksuaalelu ajal;
urotraktiga seotud kaebused, nagu sage urineerimistung, düsuuria, urotrakti korduvad põletikud...

Teie vanuses on (noortel esinevaid) põletikke üliharva: mädakolletega põletikud, mis annavad kõrget kehatemperatuuri. Teised on nn ealised atroofilised-taandarenguga seotud muutused. Alati tuleb esmalt välistada pahaloomulised haigused.
Alati on võimalik pöörduda otse laborisse SynLab ja ise tasudes paluda teha kasvajamarkerid/ kasvajaantigeenid, mida on vähemalt kuus.
Perearst saaks suunata kas soolte uuringule või eriarstile, et teha täpsustav kompuuteruuring. Tähtsaim on püstitada kliiniline diagnoos ja siis ravida.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7