Pillidega veritsemine 14.02.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mure selline, et käisin naistearstil vastuvõtul. Öeldi, et emakakael on põletikuline. Proovid olid korras ja nii see jäigi. Kirjutati mulle välja lyndinette pillid. Hakkasin neid võtma päevade esimesest päevast. Ja siis hakkas igavene jama pihta.
4 päeva tuli väga kõvasti verd. 5-7 päeva oli sellist veresegust voolust ja määrimist. 2 päeva oli normaalne kõik, siis hakkas uuesti määrima. Ja pillide alustamisest siis 13 päeva hiljem hakkas uuesti kõvemini verd tulema, vahest lausa klimpidena.
Nüüd on 16-es päev ja veritsus ei lõppegi. Tunne on justkui nagu oleks uuesti päevad hakanud.
Küsimus siis, et kas see on normaalne et pille võttes selline tugev veritsus on ja ära ei lõppegi?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Sellele küsimusele ma juba vastasin.
Tervitades,
Maie Väli