Punn/nahanäsa tupes 07.02.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Olen 32-aastane naine, sünnitanud 2 last. Viimane laps sündis aasta tagasi. Sünnitus oli kiire ja vajasin mitmeid õmblusi. Minu mäletamist mööda õmmeldi ka kohast, mille üle veidi mures olen.

Mure seisneb selles: avastasin u 2 kuud tagasi juhuslikult tupest kõrgema koha, mis näpu all tundub nagu nahanäsa (liikuv, pigem pehme). On ülejâänud limaskestaga sama värvi ja tekstuuri. Vaatlusel näeb välja nagu vill/punn. Ei ole aja jooksul kasvanud ega kahanenud.

Olen korra günekoloogile seda ka näidanud, tema muret ei tundud aga ei osanud ka täpselt kommenteerida, mis see on.
Millega võiks olla tegemist? Kas see on midagi, mille üle muret tunda?

U 10 a tagasi on olnud ka HPV (mitte suure riskiga tûvi).

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Ma ei näe mingit põhjust muretsemiseks. Kindlasti pole tegemist HPVga seotud kondüloomiga ega probleemiga, mis vajaks uuringuid või ravi. Suure tõenäosusega on seos sünnitusjärgselt tehtud tupe õmblustega. Tupe limaskest on palpatsioonil pehme ja kurruline ning see on normaalne leid.