Valud alaseljas 27.12.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Viimase aasta jooksul on paaril korral esinenud väga tugevad valud alaseljas (raskendatud on isegi kõndimine), mis algavad ca nädal enne tsükli algust ja mööduvad menstruatsiooni algusega.
Oleks tänulik professionaali arvamuse eest, sh. kas/mida peaks ette võtma.
Tänan ette.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Arvestades Teie vanust ja seda et vaevused on kestnud suhteliselt vähest aega,võiks arvata,et tegemist on adenomūootilise emakaga (emaka lihaskest on paksenenud).Menstruatsiooni eel emaka mõõtmed suurenevad ja tunnetegi valu lumbosakraalpiirkonnas - see on surve närvidele.
Soovitan Teil pöörduda oma günekoloogi vastuvõtule,et teha väikese vaagna elunditest ultraheli.
Soovitav oleks ka premenstruaalses perioodis määrata vereseerumist- FSH,LH,progesteroon ja östradiool.Need analüüsid võite aja kokkuhoiu mõttes teha Synlab laboris ja neis näidata oma günekoloogile.
Edu soovides,
Maie Väli