'Veninud' häbememokad ja välja ulatuv kubeme piirkond 19.11.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on 'veninenud' häbememokad ja välja ulatuv kubeme piirkond. Küsimus, et kas välja ulatuv kubeme piirkond on seotud mu hetke kaaluga ja kaob ajapikku kui maovähendusoperatsioon tehtud? Külgi piirkond oli ka tunudvalt välja ulatuv, kui olin väga kõhn.
Samas teevad ka muret nö veninenud häbemokad, mis on teinud seksuaalelu võimatuks, sest on raske ava üles leida ja tekitab minus meeletut ebakindlust.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teatud kudede elastus, venivus on geneetiline ja inimeseti väga erinev-individuaalne. Teatud osas mõjutab seda kehakaal ning ülekaal võib seda süvendada. Oluline on seoses kaalu langusega kindlasti ka õiged harjutused, lihaste treening, süvalihaste tugevdamine. Häbememokkade suurus varieerub individuaalselt väga palju ja seal ei ole norme. Sageli on probleemid seotud eelkõige psüühikaga ning madala enesehinnanguga, kus eelkõige aitab psühholoog ja/ või psühhiaater. Häbememokkade plastikat on üliharva vaja ja peab arvestama, et isegi, kui see operatsioon tehakse, siis see väga sageli ei aita edaspidiselt probleeme lahendada. sageli leitakse uued põhjused, mis ebakindlust taas süvendavad. Peate ennast võtma sellisena nagu olete, õppima ennast armastama ja hindama, siis seda teevad ka teised. Kindlasti ei ole normaalne, kui häbememokkade suuruse kohta teeb partner halvustavaid märkusi. Tehniliselt saab suguelu elada keskmisest oluliselt lopsakamate häbememokkadega ja mingeid probleeme ei ole. Operatsioon on seotud paljude erinevate riskidega nagu hematoomide teke, verejooks, põletik, suured muutused tundlikkuses.