Millega võib tegu olla? 18.10.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mure järgmine.28.08 läksin haiglasse kolm nädalat kestnud verejooksu tõttu,tehti puhastus.umbes 2,5 nädalat hiljem hakkasid uuesti siis päevad,kestsid nädala ja siis nädal vahet ja siis tekkis uuesti veritsus,mis on nüüd kestnud juba üle kahe nädala.Mida teha ,kas pean uuesti minema haiglasse?Ah jaa uuringud mis puhastuse käigus tehti ,midagi pahaloomulist ei leitud,diagnoosiks düsfunktsionaalne endomeetrium.Kas tehakse uuesti puhastus kui haiglasse pöördun?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Premenopausis on sellised düsfunktsionaalsed veritsused sagedaseks probleemiks. Enne viimast menstruatsiooni ehk menopausi toimuvad muutused munasarjade töös ja sellega seoses võivadki tekkida sellised ebakorrapärased pikad veritsused. Emakaõõne abrasiooniga sai vereeritus ajutiselt peatatud ja ühtlasi ka koeproovi vastusega kinnituse, et tegemist ei ole haiguslike muutustega emaka limaskestas. Premenopausis võivad ebakorrapärased ja rohked pikad veritsused korduda, nagu ka antud juhul on juhtunud. Korduv abrasioon ei ole näidustatud. Hormonaalse raviga ( gestageenid jm.) on võimalik veritsus peatada ja uute veritsuste teket vältida. Ravi variante on erinevaid ja ravi valikul hinnatakse võimalikke koostoimeid teiste ravimitega. Sobiva ravi määramiseks pöörduga naistearsti poole.