Tugev veritsus peale hormonaalspiraali välja võtmist 13.10.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Mure järgmine: mulle pandi 4mai 2021 hormonaalspiraal aga see tekitas koguaeg probleeme,verehulk oli kûll väike aga korrapäratu ja healjuhul suutis olla kuu aega ilma määrimiseta.Tegelikult on päevadega olnud probleemid peale teist nô sûnnitust, tehti keiser ..kopmanda lapsega samuti keiser. Aga verehulk ei ole nii suur olnud kui praegu. kasitan tampooni ja ei lähe kindlasti ûle tunni ,kui see juba nö upub .Alakõhus on olnud ka valud,vahest lööb väga tugeva valu sisse kui ka roiete alla . Alakõhus paremas nutgas on tihti valud . Ma ei tea,kas vajalik aga peale spiraali paigaldamist tekkis ka selline asi,et ma ei suuda oma pissihäda kinni hoida. ûritan küll ,tihti saan ikka kinni hoitud aga kui on tampoon sees,ss nagu tunnetus kaoks ja mul on pûksid lihtsalt märjad.
Tegelikult on kõhuvaludtäitsaära kurnanud mind juba. Valud on enamjaolt nõrgad aga nagu sellised rasked ja tuimad,keeruline seletada. Peale teist rasedust tekkiska oht emakakaelavàhile aga siiani proovid korras olnud(aasta algul viimati tehtud test). Ja muidugi,kui olen mehega vahekorras,on mul seest vahest valus,vahest on ikka pàris jube valu. Isegi peavalud on tekkinud .
Kuna Viljandi pole ma nõus enam EMOsse kinema,siis plaanisin Tartu minna. Aga pole hetkel nii palju julgust,et minna ..kardan kôige rohkem seda,et ma ei tea kas see mis minuga toimub,on normaalne ja àkki jàetakse haiglasse sisse. Vôi peaksin suuna sinnapoole vôtma?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Vajate kindlasti täpsemaid uuringuid. Hormoonspiraaliga võib paigaldamise järgelt olla esimesed kuud pikemaid veiritsusi, kuid need on vähesed. Suurema vereerituse ja kõhuvalude korral tuleb pöörduda erakorralisse vastuvõttu. Midagi pole ju karta. Ilma ravita selline olukord ei lahene. Vajalik on leida kaebuste põhjus ja siis alles on võimalik saada adekvaatset ravi. Kui hormoonspiraal on nihkunud, tuleb see eemaldada. Veritsuse peatamiseks on erinevaid võimalusi, vajadusel tehakse emakaõõne abrasioon.