Kipitus, ebamugavustunne 04.10.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 17, käisin paar nädalat tagasi kontrollis (kõik oli korras) ja kaebasin ka kipitus, ebamugavustunnet tupes. Arst soovitas osta apteegist kuule. Kasutasin 6 päeva järjest. 1,5 nädalat polnud mingit kaebust aga nüüd jälle. Oskate midagi soovitada?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Teil on õigus, raseduse ajal peab röntgen uuringut vältima. Antud juhul pole muretsemiseks pole põhjust. Röntgen pole tehtud vaagnast ega kopsust ja praegu pole ka kinnitatud rasedust. Kui lähipäevil on test positiivne, siis antud juhul riski siiski ei ole.