Pap testi vastus 22.09.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Palun võimalusel selgitada PAP testi vastust:
Proov on adekvaatne. Lameepiteeli pindmise ja vahekihi rakud. Atüüpilised lameepiteeli rakud. Metaplastilised lameepiteeli rakud. Esinevad endotservikaalsete rakkude kogumikud. Neutrofiile rohkesti. 39035006 ((ASC-US) Kindlaksmääramata tähendusega atüüpilised lameepiteeli rakud)
HPV on positiivne kõrge riskiga 58.

Arstini veel tükkaega aega ning vastus tekitab suurt muret ja hirmu.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Teil on diagnoositud PAP ASCUS, HPV 58 . ASCUS on lühend inglise keelsest väljendist "Atypical Squamous Cells of Undetermined Significance", mis tähendab, et tegemist on kindlaks määramata tähendusega lamerakulise atüüpiaga (rakumuutusega). Lihtsustatult öeldes esinevad emakakaelas üksikud ebatüüpilised rakud. Antud juhul on atüüpia suure tõenäosusega seotud HPV 58-ga. PAP-s kirjeldatud atüüpilised rakud pole alati põhjustatud HPV-st ja võivad olla seotud ka põletikuga emakakaelas ja tupes. Kui Teil esineb kihelus ja rohke voolus, on suure tõenäosusega tegemist tupeseenega ja tuperavi saab apteegi käsimüügist (näiteks Cansten või Flugenil 600).
Antud juhul peate jääma jälgimisele ja järgmine analüüs ( PAP ja HPV ) tuleb korrata 1 aasta pärast. Kui järgmises analüüsis HPV püsib ja esinevad atüüpilised rakud, tuleb teha kolposkoopiline uuring.