Hcg langus-tõus 22.09.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Selline küsimus, 09.09.21 oli hcg 47 000
18,09 ultrahelis CRL 1.61 cm 8w0d
Mõõtsin huvi pârast 21.09 hcg-d tulemus 13127
Ehmatasin et nii vâike number ja lasin kontrolli teha
21.09 loode liigutas( sûda) CRL 1,92 cm 8w4d
Arvasin labor eksis tellisin ise ja maksin tâna 22.09 uue hcg tulemus mârgiga >15000 kuidas sellist tulemust tõlgendada, labor ûtles nemad ei tea. Isegi kui hcg hakkab langema siis kuidas ta taas 1 pâevaga tagasi suuremaks tõuseb. Ilmselt muretsen palju kuid pole saanud vastust kas see on ok? Aitâh teile

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Ma ei näe muretsemiseks mingit põhjust. Teile on tehtud ultraheli uuring, kus on kinnitatud kasvav rasedus. Regulaarselt hCG-d määrata pole mingit vajadust. See võib tekitada vaid segadust, sest esiteks on normaalse hCG piirid väga suured ja teiseks võib hCG tulemus olla ka ebaõige ( harva, aga on võimalik). 8-ndal rasedusnädalal on normaalne hCG 10 000- 200 000.