Tugev menstruaal valu 11.09.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Paar aastat tagasi tekkisid tugevad menstruaalvalud. Enne seda olid ainult alaselja valud mis andsid teada et oodata on veritsust.
2-2,5 viimast aastat on iga kuu üks nädalavahetus mil ma voodist tõusta ei taha. Nii urineerimine kui soole tühjendamine on valulikud, eriti see viimane.
Viimasel paaril korral on valu kestma jäänud veel paariks päevaks peale veritsuse lõppu.
Valuvaigistiks olen võtnud ibuprofeeni. Aga järjest vähem see mõjub. 800mg kestab max kaheks tunniks. Muul ajal ei kasuta üldse valuvaigistit. Kas on ka mõni muu valuvaigisti mida sellisel puhul võtta? Paratsetamool ei toimi üldse
Kasutan nuvaring vahendit.

Plaanin panna Tartus aega günekoloogi juurde. Pole hetkel valinud kuhu ja kelle juurde.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teie kaebuste kirjelduse järgi on kahjuks võimalik, et teil on hormoonsõltuv krooniline haigus-endometrioos.
Selle täpseks diagnostikaks võib teha ultraheli uuringule lisaks MRT uuringu ja/või diagnostilise laparoskoopia.
Kuna kasutate hetkel Nuvaringi, siis võite proovida paus ära jätta ja kasutada Nuvaringi 21+21 jne. Võib esineda vähest määrimist, kuid tavapärast menstruatsiooni ei tohiks tulla. See ei ole kuidagi teie organismile kahjulik. Võib vahetada Nuvaringi pillidele nagu Jeanine ( gestageenne komponent võiks olla dienogest) ja samuti kasutada seda ilma pausita. Kui lisauuringutega kinnitub endometrioosi diagnoos, siis on haiguse aktiivsust võimalik kontrolli all hoida puhta dienogesti tablettidega Visanette. Kindlasti on soovitav pöörduda kontrolli.